Moje meno je Kristián Štupák. Narodil som sa pred 24 rokmi v malom meste na strednom Slovensku. Momentálne žijem, študujem a pracujem v Bratislave. Od útleho detstva sa všeobecne zaujímam o umenie, dizajn a históriu. V súčasnosti študujem na magisterskom stupni na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde študujem grafiku a iné médiá v ateliéri voľnej grafiky. Počas štúdia som absolvoval interné stáže na Vizuálnej komunikácii a v Laboratóriu ilustrácie. 

 

Okrem tradičnej, voľnej grafiky sa venujem ilustrácií a grafickému dizajnu, typografii a to hlavne v mojom profesijnom živote. Pracujem ako freelancer v odvetví grafického dizajnu, ilustrácie a vizuálnej komunikácie. Vo svojej tvorbe som otvorený novým výzvam, snažím sa byť inovatívny, kreatívny a hlavne autentický.

 

V mojej umeleckej tvorbe sa koncepčne zameriavam na témy týkajúce sa psychiky človeka a jeho správania sa v spoločnosti. Väčšina mojich konceptov má okrem psychologického aj filozofický charakter, pomocou ktorého do svojich prác vsádzam kódy a osobné myšlienkové procesy. Moja práca je autentická, expresívna, plná myšlienok a energie. Vo svojej voľnej tvorbe pracujem okrem grafických techník ako linoryt, litografia a serigrafia aj s médiami v digitálnom prostredí ako video a animácia.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 by Kristián Štupák. All rights reserved